Tájékoztatás HPV szűrésről
Községünkben HPV szűrésre van lehetőség. Részletek a csatolmányban.
Községünkben HPV szűrésre van lehetőség. Részletek a csatolmányban.
Az óvodások második bérletes színházi előadására, a "sHów királynő" megtekintésére december 11-én került sor . Szokás szerint az iskolásokkal összefogva együtt utaztunk Békéscsbára. Ismerkedtünk a mesével, de így is ez a feldolgozás kicsit távol állt az óvodások világától. Sajnos az erős hangosítás több gyermeknek riasztó volt, velük az előtérben csodáltuk a gyönyörűen feldíszített karácsonyfát. Kicsi kíváncsiságuk felerősödött az előadás végére, így már közösen tapsoltunk a színészek búcsúzkodásánál. Reméljük bérletes előadásunk következő része közelebb fog gyermekeinkhez állni.
Ebben az évben is az előzőekhez hasonlóan bábelőadással kedveskedett a békési Baptista gyülekezet Palánta bábcsoportja, melyet a Művelődési Házban adtak elő. Egy kedves családi történet keretében keltették életre a bábok a karácsonyi történetet, tanítottak szeretetre, elfogadásra, a várakozás örömére. "Apróságok" szüleikkel, óvodások, iskolások, szülők, és az idősebb generációból is ültek a nézők soraiban. Köszönjük a csoport tagjainak és mindazoknak, akik segítették, hogy eljusson hozzánk az előadás.
A múlt évhez hasonlóan karácsony havában A Bélmegyeri Óvodásokért Alapítvány éneklésre, muzsikálásra hívott óvodásokat, iskolásokat és minden érdeklődőt a gyulai Bogdán zenetanár házaspár közreműködésével. A zenés-hangszeres bemutatón lehetőségünk volt közös éneklésre, zenélésre, játékra a karácsony hangulatában. A Művelődési Ház nagyterme visszhangzott a szép dallamoktól, jókedvtől, boldogságtól.
Falusi karácsonyi ünnepség került megrendezésre 2018. december 18-án Bélmegyeren, a Művelődési házban.
A video-t Szodorai Imre Béla készítette:
Szeretettel várunk mindenkit december 18-án a Művelődési Házba. Ünnepeljük együtt a közelgő karácsonyt!
Miklós napján, december hatodikán sem felejtkezett el az ovisokról a mikulás. A szánkó is ugyan olyan volt, mint régen, csak a fogat nem úgy érkezett. Megálmodója már az égből kísérte a mikulás és segítői ténykedését. A gyerekek öröme segít, hogy ezt a szép kezdeményezést tovább éltesse a szeretet és a tisztelet. A mikulásnak A Bélmegyeri Óvodásokért Alapítvány segített megtölteni a gyermekek csomagjait édességgel. Énekünk és verseink talán az égig is elhallatszottak. A mikulás pedig tovább szánkózott a község, az intézmények és az iskolás gyerekek nagy örömére.
Ebben az évben is nagyon jók voltak az óvodás gyerekek. Ezt még Higyed Karcsi a mikulás egyik segítője is jól látta. Tudta, hol kell megnézni a gyerekeket, hiszen maga is ebben az oviban töltötte kisgyermekéveit, majd községünkben okosodott az iskola padjaiban. Az ő kérésére látogatott el a bélmegyeri óvodába a kedves vendég ajándékot hozva óvodás és alsó tagozatos gyermekeknek. Sok jótanácsot kaptak a gyerekek, megígérték, hogy helyesen fognak viselkedni. Versekkel, dalokkal hálálták meg a kedvességet, mely reméljük Karcsiig is elhallatszott.
Bélmegyer Község Önkormányzatának Képviselő-testülete meghívja Önt a 2018. december 12-én szerdán 17 órától tartandó közmeghallgatásra.
| h | k | sz | cs | p | sz | v |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
1
|
2
|
3
|
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
|
11
|
12
|
13
|
14
|
15
|
16
|
17
|
|
18
|
19
|
20
|
21
|
22
|
23
|
24
|
|
25
|
26
|
27
|
28
|
29
|
30
|
31
|
BÉLMEGYER © 2014 - 2024 ALL RIGHTS RESERVED • A WEBOLDALT KÉSZÍTETTE: BIRÓ LÁSZLÓ
Szerzői jog © 2026,
Theme Originally Created by Devsaran